Receta gatimi per kos i ngrirë me luleshtrydhe

Si te gatuajme “Kos i ngrirë me luleshtrydhe” – Receta gatimi për “Kos i ngrirë me luleshtrydhe”. Për të gatuar kos i ngrirë me luleshtrydhe veprojmë në këtë mënyrë: Kalojmë luleshtrydhet në blendër që të bëhen pure. Përziejmë me kujdes në një tas gjithë materialet. E hedhim përzierjen në një enë të përshtatshme dhe e fusim në ngrirje. E lëmë aty për të paktën 1 natë. Për ta shërbyer e nxjerrim nga ngrirja, e lëmë të rrijë në temperaturë dhome për rreth 15 minuta dhe pastaj e shërbejmë në gota.

yogurt gelato di fragole

Përbërësit:
– 140 gr luleshtrydhe
– 200 ml qumësht i kondensuar (nestle ose panda)
– 500 gr kos i kulluar

Ju bëftë mirë nga Sitegatuajme.Net!

Advertisement

No comments.

Leave a Reply