Si te gatuajme sallatë me ananas, portokalle dhe nenexhik

Si te gatuajme “Sallatë me ananas, portokalle dhe nenexhik” – Receta gatimi për “Sallatë me ananas, portokalle dhe nenexhik”. Për të gatuar sallatë me ananas, portokalle dhe nenexhik veprojmë në këtë mënyrë: Qërojmë ananasin dhe e presim në feta me trashësi rreth 1 cm. Bëjmë të njëjtën gjë dhe me portokallen. Kalojmë në blendër nenexhikun me sheqerin deri sa të kemi një pastë ngjyrë jeshile. Vendosim fetat e frutave në një pjatë dhe i spërkasim me sheqerin me nenexhik.

ananas

Përbërësit:

– 1 ananas
– 2 portokalle
– 50 gr sheqer kokërr
– gjethet e një tufe të vogël nenexhiku

Ju bëftë mirë nga Sitegatuajme.Net!

Advertisement

No comments.

Leave a Reply