Si te gatuajme penne furre me kunguj dhe borzilok

Si te gatuajme “Penne furre me kunguj dhe borzilok ” – Receta gatimi për “Penne furre me kunguj dhe borzilok”. Për të gatuar penne furre me kunguj ... Continue Reading →

Si të gatuajmë rigatoni me ton të pjekura në furrë (Pasta al forno)

Si të gatuajmë “Rigatoni me ton të pjekura në furrë” – Receta gatimi për “Rigatoni me ton të pjekura në furrë”. Nxehim furrën në 160 gradë. ... Continue Reading →

Si të gatuajmë spaghetti me kërpudha, presh dhe proshutë të tymosur

Si të gatuajmë “Spaghetti me kërpudha, presh dhe proshutë të tymosur” – Receta gatimi për “Spaghetti me kërpudha, presh dhe proshutë të tymosur”. ... Continue Reading →

Si të gatuajmë penne me llukanik dhe finok

Si të gatuajmë “Penne me llukanik dhe finok” – Receta gatimi për “Penne me llukanik dhe finok”. Nxehim vajin në një tigan të përshtatshëm dhe ... Continue Reading →

Si të gatuajmë “Oriz me spinaq dhe salmon”

Si të gatuajmë “Oriz me spinaq dhe salmon” – Receta gatimi për “Oriz me spinaq dhe salmon”. Ziejmë spinaqin në lëngun e perimeve për 5-6 min dhe ... Continue Reading →