Akullore dietike

Përgatitja
Qërojmë bananet dhe i presim feta-feta. I vëmë ne një gote/tas/kupe në ngrirje për afërsisht 4 orë. Kur te jenë ngrirë i bluajmë ne mikser me pak qumësht të ftohtë. Akullorja është gati!

Përërësit:
2-3 banane të pjekura
pak qumësht të ftohtë

Advertisement

No comments.

Leave a Reply