Si te gatuajme bruschetta me gjizë dhe spec të kuq

Si te gatuajme “Bruschetta me gjizë dhe spec të kuq ” – Receta gatimi për “Bruschetta me gjizë dhe spec të kuq”. Për të gatuar bruschetta me gjizë dhe spec të kuq veprojmë në këtë mënyrë: Përziejmë gjizën me specin, gjethet e borzilokut, vajin e ullirit dhe pak kripë. I thekim fetat e bukës, i mbulojmë me përzierien që përgatitëm, i spërkasim nëse dëshirojmë me uthull balsamik, dhe shërbejmë.

bruschetta

Përbërësit:
– 140 gr gjizë
– ½ spec i kuq i prerë në kubikë të vegjël
– ½ lugë çaji borzilok i grirë
– 1 lugë gjelle vaj ulliri
– uthull balsamik (nëse dëshirojmë)
– feta buke të përshtatshme për bruschetta (ciabatta është ideale)
– kripë

Ju bëftë mirë nga Sitegatuajme.Net!

Advertisement

No comments.

Leave a Reply