Si te gatuajme Pastiço me djathë

Si te gatuajme Pastiço me djathë – Receta gatimi per Pastiço me djathë – Si pergatitet Pastiço me djathë..

Përbërësit për 4-5 persona:

300 gr Makarona
2 kokrra vezë
100 gram djathë
1 e 1/2 filxhan çaji qumësht
kripë
piper
gjalpë e djathë kackavall të grirë 1 lugë gjelle

Makaronat spageti ziejnë në ujë të valuar me kripë për 10-15 minuta. Kullohen, shpëlahen, kullohen përsëri mirë dhe hidhen ne tavë, shtohen djathë i bardhë i thërmuar, një pjesë e gjalpit, vezë, pak qumësht, piper i zi dhe të gjitha këto përzihen mirë, shtrohen në tepsi të lyer me yndyrë, përsipër hidhet salcë e bardhë, spërkatet me gjalpë e djathë kackavall dhe piqet në furrë për 25-30 minuta.

si te gatuajme pastico

Ju befte mire nga Sitegatuajme.net!

Advertisement

No comments.

Leave a Reply