Si te gatuajme “Qofte me gjize e spinaq”

Si te gatuajme “Qofte me gjize e spinaq”. Qe te gatuajme qofte me gjize e spinaq, veprojme ne kete menyre per ti pergatitur: Ziejme spinaqin ne uje te bollshem me kripe per 1-2 minuta ose derisa te filloje e te vyshket. E kullojme me kujdes, e shtrydhim qe ti heqim lengun e tepert dhe e grijme imet. Ne nje pjate te thelle perziejme spinaqin, gjizen dhe arremyshkun. Kontrollojme per kripe e piper sipas deshires dhe me pas e perziejme mire. Bejme toptha sa nje arre me kete mase, shtrojme ne nje pjatance dhe i sherbejme. Ju befte mire!

Qofte me gjize e me spinaq

Qofte me gjize e me spinaq

Perbersit:

– 300g spinaq i fresket
– 125g gjize e fresket
– pak arremyshk i grire
– kripe e piper i zi

Advertisement

No comments.

Leave a Reply