Si të gatuajmë reçel qershije

Si të gatuajmë “Reçel qershije” – Receta gatimi për “Reçel qershije”. Për të gatuar reçel qershije veprojmë në këtë mënyrë: Ziejmë qershitë për rreth 10 minuta në 100 ml ujë. Shtojmë sheqerin dhe lëngun e limonit. Ziejmë për 8-10 minuta të tjera, i heqim nga zjarri dhe i lemë të ftohen para se ti kalojmë në vazo qelqi.

recel qershie

Përbërësit:

– 500 gr qershi të cilave u kemi hequr bërthamën
– 100 gr sheqer
– 1 lugë çaji lëng limoni

Ju bëftë mirë nga Sitegauajme.Net!

Advertisement

No comments.

Leave a Reply