Si të gatuajmë biskota me copa cokollate

Si të gatuajmë “Biskota me copa cokollate” – Receta gatimi për “Biskota me copa cokollate”. Lyejmë dy tepsi me gjalpë dhe i spërkasim me miell. Rrahim gjalpin bashkë ... Continue Reading →

Si te gatuajme Shendetlie – Receta gatimi per Shendetlie

Si te gatuajme Shendetlie – Receta gatimi per Shendetlie – Si pergatitet Shendetlia Përbërësit për Shëndetlien: Për 25 copë shëndetlie nevojiten : Miell – ... Continue Reading →

Kek me vishnje

Perbersit: -3-4 veze – 230 g kos – 330 g miell – 200 g sheqer ose nese nuk e doni te embel shume 180 gr – 110 ml vaj – 2 luge kafeje pluhur pjekes -1 ... Continue Reading →

Gurabije 5 lekshe

Perberesit: -400 gr gjalpe ose margarine ne temperature ambienti, -9 ose 10 luge sheqer, -3 filxhane niseshte, -esence vaniljeje, -2 filxhane miell, -1/2 filxhan sheqer pluhur. Pergatitja: Ne ... Continue Reading →

Embelsire me cokollate

Për brumë perbersit; * 3 vezë * 150 g sheqer * 50 ml vaj * 100 ml qumësht * 100 g çokollatë * 70 g miell * 1 qese bakin * 100 g lajthi të bluara Për krem: * 400 ml qumësht * ... Continue Reading →

Si te pergatisni akullore me kos?

Përbërësit. Për 4 persona: 4 kuti kos, 230 g sheqer, 4 limona. Përgatitja. Lani limonat dhe grini lëkurat e 3 prej tyre, të katërtit hiqjani lëkurën dhe pritjani në trajtë ... Continue Reading →