Si të gatuajmë “Sallatë dimërore”

Si të gatuajmë “Sallatë dimërore” – Receta gatimi për “Sallatë dimërore”. Grijmë lakrën hollë, hollë…grijmë edhe piperkat, në copa të vogla, selinon, e presim sic presim majdanozin, karrotat i grijmë më rëndë, nga ana e trashë! I bashkojmë të gjitha bashkë shtojmë uthullën, limonin, kripën, dhe i perziejmë me dorë të gjitha mirë e mirë! Kjo sallatë mund të mbahet në frigorifer edhe 1 javë! Ju bëftë mirë!

sallate dimerore

Përbërësit:
– 1 lakër e vogël
– 4 karrota
– Selino
– 2 piperka jeshile
– 2 piperka te kuqe
– uthull
– limon
– kripë

Advertisement

No comments.

Leave a Reply