Si te gatuajme sallatë me fusilli dhe ton

Si te gatuajme “Sallatë me fusilli dhe ton” – Receta gatimi për “Sallatë me fusilli dhe ton”. Për të gatuar sallatë me fusilli dhe ton veprojmë në këtë mënyrë: Përziejmë të gjitha materialet bashkë, rregullojmë shijen për kripë po të jetë e nevojshme dhe së fundmi e shërbejmë.

fusilli

Përbërësit:

– 2 lugë çaji qepë e kuqe e grirë hollë
– 1 lugë gjelle capperi të shpërlara mirë dhe të kulluara
– 1 lugë gjelle pesto Genovese
– 2 lugë çaji vaj ulliri
– rreth 200 gr ton konservë
– 100 gr fusilli të ziera
– 3 domate të thata të prera në copa të vogla
– kripë

Ju bëftë mirë nga Sitegatuajme.Net!

Advertisement

No comments.

Leave a Reply